DZIEŃ DOBRY!

Działalność gospodarcza została założona w 2009 roku.

Właścicielem jest absolwent Wydziału Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej Politechniki Krakowskiej
inż. Piotr Wolski, członek Małopolskiej Izby Inżynierów Budownictwa z uprawnieniami do projektowania bez ograniczeń.

Chociaż działalność jest prowadzona od 2009 roku to z branżą instalacyjną jesteśmy związani 18 lat. Przez ten czas opracowaliśmy kilkaset projektów budynków mieszkalnych jedno i wielorodzinnych, usługowych, biurowych, itd. Wykonujemy dokumentacje do pozwolenia na budowę oraz wykonawcze.

zobacz wybrane realizacje...

Aby nadążyć za zmnianami na rynku instalacyjnym staramy się nieustannie podnosić nasze kompetencje. Firma posiada certyfikat Partner KNX oraz Odnawialnych Źródeł Energii wydany przez Urząd Dozoru Technicznego. Bierzemy również udział w najciekawszych szkoleniach branżowych.

W roku 2017 w Brzesku przy ul. Malczewskiego powstało biuro techniczne (w budynku na zdjęciu) gdzie aktualnie znajduje się nasza siedziba.

Biuro projektów.

Chociaż biuro firmy zlokalizowane jest w Brzesku, to wykonujemy projekty instalacji elektrycznych dla zleceniodawców z całej Małopolski. Świadczymy usługi głównie dla biur architektonicznych ale również dla inwestorów indywidualnych.

Skąd nazwa firmy?

Często spotykam się z pytaniem - skąd wzięła się nazwa firmy, co oznacza?
Skrót HBMS pochodzi od "Home and Building Management System" czyli System Zarządzania Domem i Budynkiem.
Za rozwinięcie tematu niech posłuży cytat z Wikipedii:

"[...] system zarządzania systemami automatycznego sterowania w budynku, zwłaszcza budynku inteligentnym. Zadaniem automatyki BMS jest integrowanie instalacji występujących na obiekcie. System automatyki budynkowej spaja wszystkie systemy w jedną całość, która pozwala efektywnie i w sposób oszczędny zarządzać całym obiektem [...]".

Więcej informacji znajdziesz pod tymi adresmi: Inteligentny budynek oraz System zarządzania budynkiem.

Krótko mówiąc - oprócz typowych instalacji elektrycznych projektujemy również instalacje automatyki budynkowej - inteligentnego budynku lub inteligentnego domu - stąd w nazwie "Home and Building..."

Jeżeli temat systemów BMS jest tym czego szukasz lub potrzebujesz więcej informacji na ten temat, np. w kontekście swojej inwestycji, to dobrze trafiłeś - skontaktuj się z nami.